• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı heyeti Şırnak'ta

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı heyeti Şırnak'ta

ŞIRNAK (AA) – Çevre Şehircilik Bakanlığından bir heyet Şırnak'ta incelemelerde bulundu.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere kente gelen Milli Emlak Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Selçuk Aydemir, Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcısı Hidayet Uysal, TOKİ Uygulama Şube Müdürü Emrah Bıyıkoğlu, Alt Yapı Ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı Tamer İnan, Alt Yapı Ve Kentsel Dönüşüm Daire Başkanı Mehmet Bedestenci, Çevre Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Recep Akdeniz İdil ilçesinde iftar programına katıldı.

Daha sonra Silopi ilçesinin Başverimli beldesini ziyaret eden heyeti Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş, Başverimli Belde Belediye Başkanı Medeni Tatar, Görümlü Belde Belediye Başkanı Ruşen Tellioğlu, Çalışkan Belde Belediye Başkanı Nadir Tosun ve AK Parti İl Başkanı İbrahim Halil Erkan karşıladı.

Başverimli Belediyesi bahçesinde gerçekleşen görüşmede sorunlar ele alındı, çözüm önerileri ve projeler görüşüldü.

AK Parti İl Başkanı Erkan yaptığı açıklamada, partilerinin 31 Mart seçimlerinde ildeki 19 belediyeden 15'ini kazandığını söyledi.

Belediyeler için 5 yıllık eylem planları hazırlandığına işaret eden Erkan, sadece belediyelerin değil aynı zamanda köylerin de sorunlarının ele alındığını aktardı.

Erkan, köy konakları yapılması, içme suyu ihtiyacının çözüme kavuşturulması, kanalizasyon altyapı sorunlarının bertaraf edilmesi, sulama kanallarının hazırlanması, belediyelerin enerji ihtiyaçlarının karşılanması gibi birçok konunun görüşmede ele alındığını dile getirerek, "Bu program ile öyle zannediyorum ki; bugüne kadar Şırnak'ta hiç olmamış, başarılı belediyecilik anlayışını sürdüreceğiz. Üreten bir toplum arzu ediyoruz." dedi.

İki temel başlıkta siyaset sürdürdüklerini anlatan Erkan, şunları kaydetti:

"Birincisi huzur, dostluk ve kardeşlik. Huzurun ve dostluğun olmadığı bir ortamda kalkınma sağlamayız. İkinci önceliğimiz refah seviyesinin artırılması. Bütün bunları halkımızın hizmetine sunmayı hedefliyoruz. Bundan önce milletin imkanlarının, sermayesinin, belediyenin olanaklarının hizmetten ziyade kirli siyasete aktarıldığı anlayıştan şimdi bütün enerjisini, gecesini gündüzünü halkın hizmetine aktaran bir siyasi anlayıştan bahsediyoruz."

Beldede yapılan sahurun ardından heyet Şırnak'a geçti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Ak Parti heyet Silopi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
2019-03-11 22:34:21
2019-03-01 12:51:36
hakan bobur: harika
2019-01-30 12:24:13